Výrobce čidel se v Trutnově přestěhuje do nové továrny a bude nabírat

13. 3. 2019 Autor: Zdeňka Rychterova

Německá firma Pepperl+Fuchs začne v Trutnově stavět novou továrnu za 200 milionů korun. Do průmyslové zóny Krkonošská pak přestěhuje kompletní výrobu i administrativu z bývalého textilního areálu na okraji sídliště Zelená Louka. Podnik přijme do tří let až stovku zaměstnanců.

22.2.2019

Výrobce senzorů pro průmyslovou automatizaci Pepperl+Fuchs začne stavět novou továrnu v průmyslové zóně u výpadovky na Pec pod Sněžkou na jaře. Stávající prostory v Horním Starém Městě jsou totiž na hraně kapacity a neumožňují další rozvoj závodu, který je součástí německého koncernu a v Trutnově působí od roku 2010.

Firma koupila 22 tisíc čtverečních metrů pozemků v průmyslové zóně Krkonošská a nový závod s dvoupatrovou administrativní budovou a jednopodlažní výrobní a skladovací halou postaví vedle továrny ABB. V těchto dnech zahajuje stavební řízení.

„Pokud vše půjde podle plánu, v březnu bychom měli mít stavební povolení a na přelomu března a dubna, jakmile to podmínky dovolí, zahájíme stavbu, která potrvá jeden rok. V dubnu nebo květnu 2020 opustíme stávající prostory a přestěhujeme se do nové továrny,“ říká ředitel závodu Roman Demuth.

Investor zastaví ani ne polovinu z 22 tisíc čtverečních metrů, zbylou plochu si nechá pro případné rozvojové plány.

„Záměrně jsme koupili větší pozemek. Kdyby bylo v budoucnu potřeba, jsme schopni zde vybudovat ještě jeden stejně velký závod,“ poznamenává Demuth.

Náklady na stavbu továrny odhaduje na 200 milionů korun. Veškeré technologie firma přestěhuje ze současného areálu u řeky Úpy, který v 50. letech 19. století vybudovali textilní podnikatelé Josef Etrich a Jan Adam Kluge.

Trutnovský výrobce senzorů za poslední tři roky přijal přes sto zaměstnanců, aktuálně jich zde pracuje 215. Loni v létě elektrotechnická firma nábor zastavila, protože se další pracovníci do současného závodu už nevejdou. Stop stav potrvá do příštího roku, další zaměstnance plánuje Pepperl+Fuchs přibírat až v novém závodě. V roce 2021 by zde mělo pracovat kolem tří stovek lidí.

Nábor zaměstnanců? Bereme to jako výzvu, tvrdí personální šéf

I přes v poslední době rekordně nízkou nezaměstnanost nemá personální šéf trutnovského závodu Petr Masopust obavy z toho, že by se desítky nových pracovníků získat nepodařilo.

„Nevnímáme to jako problém, ale spíš jako výzvu. Personál budeme přijímat postupně. I když v současnosti máme stop stav, dále nám chodí životopisy a jsme s uchazeči v kontaktu. Na jednotlivé pozice už máme připravené kandidáty, kteří u nás chtějí pracovat,“ říká.

Podle něj by situace na trhu práce měla být pro firmy v letošním roce o něco příznivější než loni.

Krkonošský závod se zaměřuje na výrobu bezdotykových induktivních čidel. Po přestěhování do průmyslové zóny rozjede novou produktovou řadu – optické senzory. Firma chce také výrazně posílit vývojové oddělení na 25 až 30 zaměstnanců. V současnosti v něm pracuje deset lidí.

Společnost Pepperl+Fuchs vznikla v německém Mannheimu v roce 1945. V současnosti se věnuje oblasti elektrické ochrany před výbuchem a senzorové technologii.

Po celém světě zaměstnává více než šest tisíc lidí, v roce 2017 prodeje dosáhly 713 milionů dolarů. Trutnovská pobočka se specializuje na produkci průmyslových senzorů, které nacházejí uplatnění například ve výrobních linkách.

„Minulý rok byl růstový, začátek letošního roku je zatím na úrovni posledního kvartálu loňského roku. Uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet a jak předpokládané ochlazení ekonomiky zasáhne náš segment,“ říká Roman Demuth.

Autor: Tomáš Plecháč

Zdroj: https://www.idnes.cz