U nás v kraji - fotogalerie

20.5.2013

První cyklisty pozdravil na cestě z Hradce do Kuksu hejtman i Albrecht s Valdštejna

Že stojí za to vyrazit na kole či pěšky z Hradce Králové ke Kuksu proti proudu Labe, vědí znalci už dávno. Někteří nedočkaví kolaři si některé nové úseky unikátní stezky pro pěší a cyklisty vedoucí po malebném labském břehu už stačili s předstihem projet, ale oficiálně se jedna z nejdelších souvislých stezek pro cyklisty a bruslaře v Královéhradeckém kraji otevřela až ve středu 15. května.

8.5.2013

8. květen se v sídle kraje slavil také jako den kraje

Státní svátek 8. května slavil Královéhradecký kraj již podruhé na Pivovarském náměstí v Hradci Králové, letos poprvé také jako den kraje. Vedle ocenění hasičů, policistů a záchranářů vyznamenal královéhradecký hejtman Lubomír Franc nově také jedenáct významných osobností, které se zasloužily o rozvoj či vzornou propagaci Královéhradeckého kraje.

17.12.2012

Zlatý kolovrat pro kováře a řezbáře

Leoš Pryšinger, který se věnuje řezbářství, a kovář Josef Drašnar letos převzali z rukou královéhradeckého hejtmana Lubomíra France cenu Zlatý kolovrat. Kraj toto ocenění uděluje od roku 2002 lidem, kteří se v regionu zasloužili o udržování a rozvoj tradičních lidových řemesel. S cenou je spojený věcný dar v hodnotě pět tisíc korun.

28.10.2012

Hejtman ocenil hasiče a záchranáře

V rámci oslav státního svátku 28. října na hradeckém Masarykově náměstí předal hejtman Lubomír Franc medaile členům Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje.