Aktuality

13.listopad V Častolovicích začal další ročník regionálních seminářů pro obce

V Častolovicích začal další ročník regionálních seminářů pro obce

Častolovice hostily první ze série regionálních workshopů pro zástupce obcí z Královéhradeckého kraje. Jedná se o 6. ročník již tradičních akcí v každém okrese, které jsou zaměřeny na aktuální informace z oblasti regionálního rozvoje, strategického plánování a dotační politiky. Cílem těchto akcí je podnětná diskuse mezi regionálními partnery a vzájemné sdílení dobré praxe.

13.listopad Hradec hostí Setkání národů. Program pro veřejnost začne v 15 hodin

Hradec hostí Setkání národů. Program pro veřejnost začne v 15 hodin

V hradeckém Adalbertinu se dnes koná festival Setkání národů. Jeho návštěvu si v dopoledních hodinách, které jsou věnovány školám, nenechal ujít hejtman Jiří Štěpán a jeho náměstek pro oblast sociálních věcí Vladimír Derner. Program plný hudebních vystoupení, výstav a ochutnávek národních kuchyní končí v 19 hodin.

12.listopad Jičínská nemocnice dostane nový vjezd a chybějící lékárnu

Jičínská nemocnice dostane nový vjezd a chybějící lékárnu

Návštěvníky jičínské nemocnice čekají v nadcházejících měsících změny při vstupu do areálu. Začaly zde stavební práce, po kterých se zcela změní hlavní vjezd nemocnice. Kromě lepší přístupnosti nový objekt poskytne prostory pro nemocniční lékárnu, která zde chybí pacientům i samotné nemocnici.

12.listopad V areálu ČEPRO v Cerekvici nad Bystřicí hořelo, naštěstí jen cvičně

V areálu ČEPRO v Cerekvici nad Bystřicí hořelo, naštěstí jen cvičně

Krajské operační a informační středisko přijalo v pondělí po desáté dopoledne hlášení o požáru autocisterny v objektu výdejních lávek, přičemž mělo dojít při požáru ke zranění řidiče cisterny. Tak bylo rozehráno taktické cvičení složek IZS, které se s různými náměty koná v areálu skladu pohonných hmot v Cerekvici nad Bystřicí každé tři roky.

11.listopad Kraj vyhlásil zakázku na výstavbu depozitáře jičínského muzea

Kraj vyhlásil zakázku na výstavbu depozitáře jičínského muzea

Regionální muzeum a galerie v Jičíně se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro uložení sbírkových předmětů. Tento problém vyřeší nový depozitář v areálu bývalé fary v Jičíně-Robousích. Královéhradecký kraj vyhlásil veřejnou zakázky na zhotovitele stavebních prací.

8.listopad Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Jeden ze tří velkých silničních projektů realizovaných v Královéhradeckém kraji v rámci česko-polské přeshraniční spolupráce zdárně finišuje. Motoristům se otevřel nový hraniční přechod v Machovské Lhotě, po němž přes Ostrou Góru dojedou do Karlówa a dále do Radkówa, turisty vyhledávaných Stolových hor nebo třeba lázní Duszniki-Zdrój. V rámci projektu prošly celkovou rekonstrukcí silnice na obou stranách hranice.

8.listopad Věnujete se inovativním projektům? Buďte inspirací našeho kraje

Věnujete se inovativním projektům? Buďte inspirací našeho kraje

Připravujete nebo jste již uskutečnili zajímavý projekt s prvky chytrých řešení a chcete se s námi podělit o příklad dobré praxe? Pokud ano, přihlaste svůj projekt do soutěže Buďte inspirací, jejímž pořadatelem je Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje. Přihlášky můžete zasílat až do 31. ledna 2020.