COVID 19 - Aktuality
Požadavky na péči o děti ve věku od 3 do 10 let níže uvedených zaměstnanců předávají odboru školství Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zaměstnavatelé souhrnně za všechny níže uvedené zaměstnance.
Královéhradecký kraj počátkem ledna oslovil prostřednictvím lékařských komor a profesních sdružení zdravotnické pracovníky s cílem požádat je o pomoc se zajištěním personálního zabezpečení v připravovaných očkovacích centrech.
V Královéhradeckém kraji probíhá první fáze očkování proti covidu-19. Očkuje se v sedmi nemocnicích podle dodávky vakcíny. Současně s tím kraj připravuje druhou fázi očkování, do které by měla být zapojena očkovací centra. Ta by měla vzniknout minimálně na sedmi místech kraje.
V Královéhradeckém kraji začalo očkování starších 80 let. Z krajských nemocnic začala osoby starší 80 let očkovat Oblastní nemocnice Náchod. Denně naočkuje 48 osob. Ostatní krajské nemocnice budou očkovat starší 80 let po dodávce vakcíny a po proočkování zdravotníků a rizikových pacientů. Trutnovská nemocnice by měla začít očkovat v pátek, jičínská, dvorská a rychnovská nejpozději na začátku příštího týdne. Fakultní nemocnice Hradec Králové naočkovala o víkendu 150 seniorů 80+ a v očkování bude pokračovat tento týden.
Dnes ráno byl spuštěn Centrální rezervační systém pro první vlnu očkování proti covidu. Královéhradecký kraj se snaží odlehčit celostátní informační lince 1221, a zřídil proto vlastní call centrum. Pracovníci krajského úřadu se na lince 495 817 110 snaží poradit seniorům i jejich blízkým s registrací na očkování.
Královéhradecký kraj v pátek spustí vlastní informační linku pro pomoc s očkováním proti covid-19. Linka bude v provozu ve všední dny od 9:00 do 15:00. Nenahrazuje celostátní koronavirovou linku 1221, ale slouží jako další informační alternativa pro obyvatele regionu. Lidé se na ni dovolají na telefonním čísle 495 817 110.
V pátek 15. ledna by se měl i pro obyvatele Královéhradeckého kraje starší 80 let spustit centrální registrační systém na očkování proti covid-19. Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín a následně se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst regionu. V kraji od konce prosince očkuje hradecká fakultní nemocnice, ke které se začátkem ledna po dodávce vakcíny přidaly krajské oblastní nemocnice a soukromá nemocnice ve Vrchlabí.
Epidemická situace v Královéhradeckém kraji je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně zaznamenávají nemocnice, kterým chybí personál. Hejtman Martin Červíček proto nadále komunikuje s řediteli zdravotnických škol, aby studentům umožnili co nejjednodušší koordinaci dobrovolného nástupu do nemocnic.
Kapacita covidových lůžek v nemocnicích v kraji je téměř naplněná, záchranná služba proto začala převážet pacienty do nemocnic mimo území regionu.
Královéhradecký kraj připravuje strategii pro očkování v rámci minimálně pěti velkých očkovacích center, která vzniknou v regionu v průběhu března. Nicméně už od minulého týdne probíhá očkování v hradecké fakultní nemocnici, ke které se připojí krajské nemocnice.