Aktuality

22.září Konference rozsvítila vědu a inovace

Konference rozsvítila vědu a inovace

Centrum investic, rozvoje a inovací Královéhradeckého kraje uspořádalo pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pavla Bulíčka konferenci Rozsviťme vědu a inovace v KrálovéVědeckém kraji. Konference se konala ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.

22.září miminko

Trutnovská porodnice se znovu otevírá budoucím maminkám

Na gynekologicko-porodnickém oddělení trutnovské nemocnice v těchto dnech finišují poslední přípravy na obnovení provozu porodního sálu. 1. října 2021 se trutnovská porodnice po 14 měsících znovu otevře. Na příjem rodiček zde již čeká stabilní tým kvalifikovaných lékařů, sester a porodních asistentek.

21.září Trutnovská nemocnice rozšiřuje své rehabilitační oddělení

Trutnovská nemocnice rozšiřuje své rehabilitační oddělení

Nově revitalizované prostory rehabilitačního oddělení trutnovské nemocnice nabídnou od 1. října více místa. Počet lůžek se zde zvyšuje o sedm, na celkový stav 27 míst. Vyšší kapacita rehabilitace jde ruku v ruce nejen s navýšením počtu ortopedických operací, ale oddělení počítá také s péčí o pacienty s postcovidovými potížemi.

21.září Hejtman přijal návštěvu z Banskobystrického kraje

Hejtman přijal návštěvu z Banskobystrického kraje

Předseda Banskobystrického samosprávného kraje Ján Lunter navštívil na pozvání hejtmana Martina Červíčka Královéhradecký kraj. Oba regiony pojí od roku 2003 partnerství, které by se podle obou představitelů mělo dále prohlubovat a rozšiřovat do dalších oblastí. Během dvou dnů strávených na východě Čech navštívila slovenská delegace například zemědělskou společnost Mžany, státní zámek Hrádek u Nechanic a krajské dožínky v Hradci Králové.

20.září Žně skončily, je čas slavit. Dožínky nabídly pestrý program

Žně skončily, je čas slavit. Dožínky nabídly pestrý program

Téměř ideální počasí, pestrá výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, atraktivní doprovodný program a stovky stánků drobných vystavovatelů přilákaly na letošní Královéhradecké krajské dožínky do Hradce Králové tisíce návštěvníků z celého kraje.

20.září Ceny festivalu smíchu rozdány. Diváci ocenili Večírek, porota Deníček moderního fotra

Ceny festivalu smíchu rozdány. Diváci ocenili Večírek, porota Deníček moderního fotra

Ceny jsou rozdány, 43. festival české filmové komedie zná své vítěze. Zlatý Prim si odnesl Deníček moderního fotra, nezapomenutelné role přiřkly čestný titul Petrovi Nárožnému. Nejoblíbenější cenu - Novoměstský hrnec smíchu - diváci udělili filmu Večírek. Festivalového týdne (soutěžních projekcí) se letos zúčastnil rekordní počet diváků - 2157 a smáli se dohromady 153 minut.

19.září Známe nové laureáty ceny sociálních služeb

Známe nové laureáty ceny sociálních služeb

Výroční plakety Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje mají svého majitele. V rámci Svátku seniorů, který se uskutečnil 16. září na Pivovarském náměstí v Hradci Králové, představitelé kraje již po jedenácté ocenili jednotlivce, města i organizace za činnosti v oblasti sociálních služeb.

16.září Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Sobota 18. září bude v Neratově ve znamení Dne otevřených dveří. Součástí programu, který začne v 10 hodin, budou komentované prohlídky kostela i minipivovaru a další doprovodný program. K dopravě z Hradce Králové, , Častolovic, Kostelce nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou či Rokytnice v Orlických horách bude možné využít autobusy.