Aktuality

5.srpen ilustračka

K ochraně jedinečné přírody hradeckého regionu může přispět každý

Různé typy chráněných území tvoří více než pětinu rozlohy Královéhradeckého kraje. Z celkem 140 takových oblastí, zasahujících i jen z části na území regionu, jich spravuje krajský úřad v kategorii přírodní památka a přírodní rezervace 93. Nejvíce plochy zaujímají tři chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko, Český ráj, Orlické hory a Krkonošský národní park (KRNAP), jejichž posláním je především ochrana jedinečné přírody. K tomu mohou dodržováním pravidel pohybu a chování významně přispět i návštěvníci.

2.srpen Rádce pacienta je nově dostupný také v ukrajinském jazyce

Rádce pacienta je nově dostupný také v ukrajinském jazyce

Rádce pacienta je publikace, která slouží občanům-pacientům k lepší orientaci ve světě zdravotnictví se zaměřením na poskytování zdravotních služeb. Посібник для пацієнтів – це видання, яке допомагає громадянам-пацієнтам краще орієнтуватися у світі охорони здоров’я, зосереджуючись на наданні медичних послуг.

1.srpen ilustračka

Spolupráce regionální kongresové kanceláře s Czech Hotel Awards pokračuje

Organizátor soutěže Hotel roku Czech Hotel Awards provedl v průběhu května inspekční cestu do dvou hotelů v Královéhradeckém kraji. O službu Navštíveno jako první projevil zájem hotel Bouda Máma Wellness Hotel z Pece pod Sněžkou, následovaný hotelem Safari Lodge ze Dvora Králové nad Labem. Pokračuje tím spolupráce mezi Czech Hotel Awards a regionální kongresovou kanceláří Hradec Králové Region Convention Bureau, kterou se podařilo vyjednat v loňském roce. Oba hotely se v soutěži Hotel roku Královéhradeckého kraje umístily na stupních vítězů.

29.červenec V září se uskuteční další ročník oblíbené akce pro veřejnost Bezpečné nábřeží

V září se uskuteční další ročník oblíbené akce Bezpečné nábřeží

Zveme Vás na čtvrtý ročník oblíbené osvětové akce složek integrovaného záchranného systému. Jejím hlavním cílem a úkolem je veřejnosti ukázat techniku a práci záchranných a bezpečnostních složek. Návštěvníci budou mít znovu jedinečnou možnost vidět techniku policistů, hasičů, záchranářů, celníků, vězeňské služby a dalších a dozvědět se řadu informací o jejich fungování. Akci pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci se složkami IZS.

28.červenec KACPU v Hradci Králové ukončí provoz 8. srpna

KACPU v Hradci Králové ukončí provoz 8. srpna

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Hradci Králové v pondělí 8. srpna ukončí provoz. Pomoc ukrajinským uprchlíkům budou jednotlivé složky poskytovat na svých běžných pracovištích, především tedy na Ulrichově náměstí v Hradci Králové. Centrum je v provozu od března letošního roku. V současnosti se nachází v budově Na Okrouhlíku poblíž hradeckého autobusového terminálu.