Aktuality

29.březen ilustračka

Kraj hledá využití pro chátrající Škroupův dům v Osicích

Královéhradecký kraj společně s Osicemi na Hradecku nadále hledá využití pro chátrající Škroupův dům. Budovu postavili místní v roce 1928 při příležitosti desátého výročí vzniku samostatného Československa na počest skladatele a rodáka Františka Škroupa, autora hudby k české státní hymně. Dům tehdy sloužil pro kulturní a společenské události.

28.březen Na podporu Broumova, jako Evropského hlavního města kultury, kraj uvolní přes 100 milionů korun

Na podporu Broumova, jako Evropského hlavního města kultury, kraj uvolní přes 100 milionů korun

Královéhradecký kraj poskytne Nadačnímu fondu Broumov – město kultury dotaci ve výši 107,2 milionu korun, pokud uspěje v soutěži o Evropské hlavní město kultury 2028 (EHMK). Cílem kraje je podpořit Broumov na Náchodsku, který se dostal mezi finalisty soutěže. Čerpání dotace bude rozloženo mezi roky 2023 až 2029, v průměru je to 11,2 milionu ročně. Poskytnutí dotace schválili v pondělí 28. března krajští zastupitelé.

27.březen ilustračka

Dopravu žáků za kulturou zjednoduší nový dotační program

Královéhradecký kraj usnadní prostřednictvím nového dotačního programu dopravu dětí a mládeže za kulturou napříč regionem. Finanční podporu ve výši jeden milion korun kraj rozdělí mezi 14 místních akčních skupin a dobrovolných svazků obcí, které se aktivně věnují kreativnímu a neformálnímu vzdělání žáků v oblasti kultury.

23.březen Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci

Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci

Krajští radní schválili navýšení financování výstavby nových operačních sálů v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem o 12,5 milionu korun. Původní rozpočet investičního záměru za 95 milionů korun se tak zvýší na 107,5 milionu korun. Kraj za tyto peníze pořídí pro dva operační sály novou zdravotnickou technologii v hodnotě 10 milionů korun a provede další stavební úpravy, díky kterým v areálu nemocnice vzniknou nová parkovací místa.

22.březen ilustračka broumov

Destinační společnosti dostanou od kraje na provoz 4,9 milionu korun

Královéhradecký kraj znovu navýší finanční podporu, kterou každoročně poskytuje oblastním destinačním společnostem. V letošním roce každá ze sedmi společností obdrží 315 tisíc korun navíc k základním 385 tisícům korun. Peníze pomohou nejen s náklady na provoz, ale hlavně s rozvojem cestovního ruchu v jednotlivých turistických oblastech regionu.

21.březen ilustračka

Starostky a starostové jednali na půdě kraje

Sídlo Královéhradeckého kraje dnes bylo dějištěm krajského setkání Svazu měst a obcí ČR, které se po dvouleté pauze opět konalo prezenčně. Program setkání nabídl starostkám a starostům novinky ze světa samospráv a jeho hlavním tématem byla efektivita, úspory a pozitivní rozvoj obcí.

21.březen Čeští a polští studenti se vydají po stopách společné historie

Čeští a polští studenti se vydají po stopách společné historie

Třicítka českých a polských studentů z Krkonošského gymnázia a SOŠ Vrchlabí s partnerskou školou v Kowarech se od 3. do 5. dubna 2023 vydá po stopách česko-polské historie díky společnému přeshraničnímu projektu „Po stopách polské princezny na českém trůnu“, který se věnuje odkazu polské princezny Elišky Rejčky.

21.březen Stavba nového pavilonu v jičínské nemocnici potřebuje více peněz

Stavba nového pavilonu v jičínské nemocnici potřebuje více peněz

Radní Královéhradeckého kraje schválili navýšení finančních prostředků na projekt stavby nového multifunkční pavilonu v areálu Oblastní nemocnice Jičín. Původní předpokládaná částka 622 milionů korun na realizaci projektu včetně pořízení zdravotnických přístrojů a dalšího zdravotnického zařízení stoupla o 70 milionů korun. Stavební práce nadále probíhají podle harmonogramu, ale navýšení financování musí ještě schválit zastupitelé na březnovém jednání.

17.březen Kraj pomůže s výstavbou chráněného bydlení na Třebechovicku

Kraj pomůže s výstavbou chráněného bydlení na Třebechovicku

Královéhradecký kraj pomůže neziskové organizaci Les Chalupes s výstavbou chráněného bydlení pro osm klientů u Třebechovic pod Orebem. Radní přislíbili poskytnout individuální dotaci ve výši pět milionů korun na financování výstavby nového zařízení, která by mohla začít už během příštího roku.