Olympiáda dětí a mládeže

_uvod: Olympiáda děrí a mládeže

Královéhradecký kraj je ve spolupráci s Českým olympijským výborem pořadatelem jubilejního 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Největší sportovní svátek pro mladé talentované sportovce ze všech 14 krajů republiky se uskuteční od 22. do 26. ledna 2023 ve Špindlerově Mlýně a na sportovištích měst Vrchlabí, Trutnova a Nové Paky. Informace o zimní olympiádě najdete zde na našich stránkách. Srdečně zveme fanoušky skvělých sportovních výkonů a bezvadné atmosféry do Špindlerova Mlýna. Stanete se přímými účastníky zápolení o medaile v deseti sportech. Přijeďte mladé olympioniky podpořit, odnesete si nezapomenutelné zážitky z krásných Krkonoš.

24.1.2023

Vzájemné fandění vyneslo sestrám zlato a bronz

S medailí v roce 2020 na zimní Olympiádě dětí a mládeže vůbec nepočítala, ale přesto získala bronz. Letos měla Sheila Havrdová z naší krajské výpravy vyšší ambice. Mířila za zlatým snem. A povedlo se! Sprint lyžařského orientačního běhu na domácí půdě ovládla. Její mladší sestra Selina zase vybojovala bronz.

24.1.2023

Oheň jubilejní 20. Olympiády dětí a mládeže už hoří

O zažehnutí olympijského ohně se postarala olympijská šampionka ve snowboardcrossu a ambasadorka letošního ročníku Eva Adamczyková. Za velkého potlesku nastoupily na plochu výpravy všech krajů společně s vlajkonoši z řad současných i bývalých sportovců. Zcela zaplněnou arénu v Hradci Králové slavnostním ceremoniálem provázel olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.

10.1.2023

Hradec Králové, Vrchlabí, Novou Paku, Špindlerův Mlýn a Trutnov už za 12 dní ovládne Olympiáda dětí a mládeže

Zapálením olympijského ohně v neděli 22. ledna na zimním stadionu v Hradci Králové začne jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji. O medaile se v 10 sportovních disciplínách mladí sportovci utkají ve čtyřech partnerských městech. Fanoušci mohou zcela zdarma přijít fandit na stadion do Nové Paky, na sjezdovky do Špindlerova Mlýna, do běžeckého areálu Vejsplachy ve Vrchlabí nebo na zimní stadion do Trutnova.

2.12.2022

Přípravy na Olympiádu dětí a mládeže vrcholí. Zástupci kraje jednali se starosty hostitelských měst

Přípravy na Olympiádu dětí a mládeže 2023 vrcholí. V sídle kraje se tento týden sešli členové řídícího výboru Královéhradeckého kraje a Českého olympijského výboru spolu se starosty měst, ve kterých se uskuteční celkem 10 sportovních disciplín olympiády, aby projednali organizaci příprav lyžařských areálů a dalšího zázemí. Největší sportovní akce pro talentované sportovce ze všech 14 krajů ČR se koná od 22. do 26. ledna 2023 ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Trutnově a Nové Pace.

1.12.2022

Olympiáda dětí a mládeže ve Špindlu se kvapem blíží. Radní si prohlédli její přípravy

Rada Královéhradeckého kraje jednala mimořádně ve Špindlerově Mlýně, kde už v lednu vypukne 20. olympiáda dětí a mládeže. Kromě představení organizace a příprav si radní prohlédli sportoviště ve Špindlerově Mlýně a Vrchlabí, kde porovnají síly mladí lyžaři, snowboardisté, biatlonisté, běžkaři a uskuteční se tu také disciplína zimního orientačního běhu.

29.11.2022

Hledáme dobrovolníky na Olympiádu dětí a mládeže 2023 do Špindlerova Mlýna

Královéhradecký kraj hledá dobrovolníky na jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže ve Špindlerově Mlýně, která se uskuteční 22.–26. 1. 2023. Zájemci si mohou vybrat z několika pracovních pozic a sportovišť či míst, na kterých se připojí k organizačnímu týmu největší multisportovní akce v České republice. Dobrovolnická práce na ODM 2023 v Královéhradeckém kraji je vhodná ideálně pro zájemce starší 18 let, kteří milují sport a rádi se zapojí do přátelského a aktivního kolektivu. Dobrovolníci se mohou hlásit už nyní na webu českého olympijského týmu pomocí online formuláře. Náplň práce je rozmanitá a zahrnuje organizaci na sportovištích, zajišťování ceremoniálů nebo třeba zpracování sportovních výsledků. Veškeré podrobné informace o nabízených pozicích zájemci najdou na webu www.olympijskytym.cz/odm/dobrovolnici-odm2023.

29.11.2022

Hotel VZ Bedřichov se promění v olympijský dům

Jubilejní X. Hry zimní olympiády dětí a mládeže (ODM) odstartují 22. ledna 2023 na zimním stadionu v Hradci Králové. O den později se ve Špindlerově Mlýně otevře olympijský dům. V ten se promění vojenská zotavovna Hotel VZ Bedřichov. Sportovcům a návštěvníkům her nabídne během čtyř dní doprovodné akce a na venkovním podiu se odehrají i medailové ceremoniály.

29.11.2022

Sněhulák v kulichu bude doprovázet olympiádu dětí a mládeže

Královéhradecký kraj představil maskota, který bude doprovázet účastníky jubilejního 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže ČR 2023 (ODM). Maskot v podobě sněhuláka v kulichu vznikl z grafického návrhu Sabiny Barešové ze Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové zaslaného do soutěže pro logo vyhlášené pro střední školy.

29.11.2022

Zimní olympiáda 2023 ve Špindlu má své logo, autorem je žák trutnovského gymnázia

Královéhradecký kraj představil logo pro Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2023 (ODM), jejímž centrem se v lednu 2023 stane Špindlerův Mlýn. Logo vzešlo ze 101 návrhů soutěže, kterou vyhlásil kraj pro žáky středních škol. Porota složená z profesionálů v oboru grafiky, marketingu a zástupců kraje vyhodnotila jako nejlepší návrh Antonína Schmieda z trutnovského gymnázia. Kraj ho ocenil poukazem na nákup zboží v hodnotě 10 tisíc korun.

1.11.2022

Jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže bude hostit Královéhradecký kraj

Podpisem smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a Královéhradeckým krajem dnes naplno odstartovaly přípravy 20. ročníku zimní Olympiády dětí a mládeže. Za přítomnosti hejtmana Martina Červíčka a předsedy ČOV Jiřího Kejvala byly představeny lokality sportovišť a podrobnosti k pořádání sportovního svátku, který proběhne v lednu 2023.