Krizové řízení

Aktuální informace

15.6.2022

Rok 2021 byl výjimečný nejen kvůli covidu, shodla se bezpečnostní rada kraje

Na svém pravidelném jednání Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje bilancovala nad loňským rokem, který byl výjimečný nejen co do počtu výjezdů záchranářů, ale také největší likvidací chovů drůbeže zasažených ptačí chřipkou. Z policejních statistik vyplývá, že loni sice klesla kriminalita v ulicích, zato ale stoupla na internetu. Vedle toho bezpečnostní rada projednala probíhající uprchlickou vlnu a také připravenost na další možnou vlnu covidu-19.

26.4.2022

Kraj finančně podpoří Horskou službu České republiky

Královéhradecký kraj poskytne dotaci ve výši 400 tisíc korun na obnovu zdravotnického materiálu a dovybavení Horské služby České republiky. Horská služba zejména v zimních měsících spolupracuje se Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje při zajišťování převozu raněných turistů v horských oblastech našeho regionu.

17.2.2022

Spolupráce záchranářů v příhraničí roste, zapojily se už všechny kraje podél hranice

Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM zorganizovalo setkání zástupců českých a polských záchranářů v sídle Královéhradeckého kraje. Jednání bylo věnováno přípravě nového projektu do programu INTERREG Česká republika-Polsko, který naváže na úspěšný projekt „Jak zachraňujete u vás?“. Opět bude spočívat ve výměně zkušeností, stážích a prohlubování spolupráce záchranářů, která se nyní uskuteční ve všech krajích ležících podél česko-polské hranice.

25.11.2021

Bezpečnostní rada kraje zhodnotila epidemickou situaci v kraji

Hejtman Martin Červíček svolal na středu 24. listopadu mimořádné zasedání Bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje, které navazuje na pravidelná jednání pracovní skupiny krizového štábu kraje k řešení epidemie a na průběžně přijímaná opatření a závěry z jednání této skupiny.

12.10.2021

Czech Cybertron prověřil schopnosti středoškoláků

Královéhradecký kraj ve spolupráci se Střední průmyslovou školou a Střední odbornou školou ve Dvoře Králové nad Labem pořádal ojedinělé kybernetické cvičení pro žáky středních škol s názvem Czech Cybertron. Současně s ním se uskutečnila doprovodná konference na téma informační a kybernetické bezpečnosti ve středních školách, které se zúčastnili zástupci ministerstva školství, ministerstva vnitra a zástupci zúčastněných škol z osmi krajů republiky. Akce se konala pod záštitou hejtmana Martina Červíčka.

7.10.2021

Bezpečnostní rada kraje jednala o připravenosti regionu na krizové situace

O připravenosti Královéhradeckého kraje na další možné krizové situace jednala bezpečnostní rada kraje. Kromě další možné vlny epidemie covid-19 se její členové pod vedením hejtmana Martina Červíčka zabývali otázkou ptačí chřipky, afrického moru prasat, povodní či připraveností záchranných a bezpečnostních složek.

12.6.2021

Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje zhodnotila uplynulé období

V sídle krajského úřadu zasedala Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje. Pod vedením hejtmana Martina Červíčka ředitelé jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, ředitel hradecké fakultní nemocnice a krajské hygieny vyhodnotili dosavadní průběh epidemie v Královéhradeckém kraji a projednali nastavení a rozsah další spolupráce jednotlivých složek při obdobném typu krizových situací v regionu.

24.2.2020

Ředitelé krajských složek IZS a hejtman Královéhradeckého kraje jednali o společných cvičeních i přeshraniční spolupráci

Na pravidelné schůzce se v únoru sešli krajští ředitelé hasičů František Mencl, policistů Petr Petřík a záchranářů Libor Seneta, aby spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje zhodnotili uplynulý rok a představili plány pro rok 2020. Jedním z hlavních témat schůzky byla vzájemná kooperace složek IZS, kterou pravidelně prověřují na společných cvičeních.