Cestovní ruch

Turistický portál Královéhradeckého kraje najdete na adrese https://www.hkregion.cz/.


Agenda cestovního ruchu spadá od 1. června 2021 pod Odbor Kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Informace o činnosti jsou popsány v článku Činnost odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

vedoucí oddělení: Mgr. Pavlína Mazánková
e-mail: pmazankova@kr-kralovehradecky.cz,
tel.: +420 495 817 322, mob.: +420 720 987 142

6.12.2022

V Hradci Králové se konalo historicky první kolegium cestovního ruchu

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu (KHK CCR) uspořádala první ročník Kolegia cestovního ruchu pro všechny zástupce organizací z oblasti cestovního ruchu, ale i podnikatelů napříč regionem. Akcí konanou v Petrof Gallery v Hradci Králové provázela Veronika Sedláčková a účastnili se jí zástupci z více jak 60 institucí.

3.11.2022

Letošní výherce Cyklopecek poctivě soutěžil všech 11 ročníků

Tradiční soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2022 zná své vítěze. Na slavnostním vyhlášení výsledků jejího 11. ročníku předali organizátoři výhercům hlavní ceny – horské kolo značky Kross, poukazy do východočeských hotelů a dárkové balíčky s cyklopotřebami.

1.8.2022

Spolupráce regionální kongresové kanceláře s Czech Hotel Awards pokračuje

Organizátor soutěže Hotel roku Czech Hotel Awards provedl v průběhu května inspekční cestu do dvou hotelů v Královéhradeckém kraji. O službu Navštíveno jako první projevil zájem hotel Bouda Máma Wellness Hotel z Pece pod Sněžkou, následovaný hotelem Safari Lodge ze Dvora Králové nad Labem. Pokračuje tím spolupráce mezi Czech Hotel Awards a regionální kongresovou kanceláří Hradec Králové Region Convention Bureau, kterou se podařilo vyjednat v loňském roce. Oba hotely se v soutěži Hotel roku Královéhradeckého kraje umístily na stupních vítězů.

27.7.2022

Regionální výrobci představili své produkty v hradeckých Šimkových sadech

V Hradci Králové se o víkendu uskutečnil druhý ročník Festivalu regionálních produktů, na kterém se přestavily tři desítky výrobců z Královéhradeckého kraje. V rámci akce se uskutečnilo také předání titulů Regionální potravina Královéhradeckého kraje. Organizátorem festivalu je Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou sítí MAS a Regionální potravinou Královéhradeckého kraje.

4.5.2022

Zlatý erb získaly Borovnice a Dvůr Králové nad Labem

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí má své vítěze. První tři příčky v kategorii obcí obsadily Borovnice (TU), Mokré a Nepolisy. Mezi městy zabodovaly Dvůr Králové nad Labem, Nový Bydžov a Nové Město nad Metují. V Královéhradeckém kraji se do soutěže zapojilo 15 webových stránek.